"Гастролери" з Воскресинців

Дата: 13.11.2017, перегляди: 119
"Гастролери" з Воскресинців

Пригадалась попередня публікація народної газети Рогатинщини (див. "ГО" від 14 жовтня ц.р., № 40.- Ред.), в якій ми доволі розлого апелювали до людської совісті та хрис­тиян­ської моралі, що є невід’ємними одна від одної, наголо­шували на дотриманні елемен­тарних правил поведінки в со­ціумі. Але, на жаль, ситуація повто­рилася. Чому? Важко сказати: хулігани газет не читають чи, може, совість їхня відгороджена від світу глухою стіною?..

Цього разу оригінальна візитівка нашого міста - синьо-жовті ліхтарі - не сподобалася заїжджим "гастролерам". Як повідомив журналістам місцевих ЗМІ заступник начальника Рогатинського відділення поліції Ігор Бирич, прикра подія сталася 6 листопада. Під час несення служби група реагування патрульної поліції затримала трьох молодиків у нетверезому стані. А після цього на­дійшло повідомлення від мешканця Рогатина, мовляв, невідомі особи побили ліхтарі на вул.Галицькій. Поліцейські з’ясували обставини цього дрібного хуліганства, яке вчинив житель с.Воскре­синці Володимир Зеновійович Озарків, 1994 р.н. Із ним були його товариші Петро Петрович Галяс, 1990 р.н., та Олег Ігорович Галяс, 1997 р.н., однак вони хуліганських дій не вчиняли.

Правоохоронці доправили В.Озар­ківа до центральної районної лікарні, де йому медики надали першу медичну допомогу, бо під час побиття ліхтарів  пошкодив руку. Винний після винесення рішення судом понесе покарання від­повідно до статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За висновком КП "Благоустрій-Р", завдані місту збитки обчислюються в 10 тис. грн., і цю кругленьку суму, звичайно, злов­мисник зобов’язаний буде від­шкодувати.

Добре, що такі хуліганські дії широко висвітлюються в ЗМІ, вважає І.Бирич, адже громадський осуд і профілактична робота правоохоронців мають йти поруч, як одне нерозривне ціле. Однак, це серйозний тривожний сигнал для батьків, щоби більше приділяли уваги своїм дітям, які полюбляють від­по­чивати у пізній вечірній час та схильні до правопорушень.

Втім, І.Бирич визнає: хоча патру­лювання в місті забезпечується належно, однак існує ще немало недопрацювань. Тому хотілося б покращити цю роботу спільно з органами місцевого само­врядування. Йдеться, перш за все, про нагальну необхідність встановлення камер відеоспостереження, яких сьогодні поліцейські не мають жодної. Натомість правоохоронцям люб’язно допомагають відслідковувати ту чи іншу подію, пов’язану з правопорушеннями, при­ватні підприємці чи пересічні громадяни, які встановили відеокамери біля офісів або житлових будинків. І саме завдяки їхній підтримці та небайдужості вдалося встановити особи зловмисників першого і другого разів під час побиття ліхтарів.

Але в районі, крім адміністративних правопорушень, є ще й інші прикрі події. Представник районної струк­тури Національної поліції України нагадав у розмові про два нерозкритих убивства, що трапились цьогоріч на Рогатинщині, а також про смертельну ДТП у с.Фрага: особи винуватця загибелі кілька тижнів тому молодої людини на пішохідному переході  із-за наїзду автомобіля досі не встановлено, оскільки він з місця події втік. Право­охоронець переконаний: коли б у нас були спеціальні відеозасоби на в’їзді в Рогатин (а ймовірність проїзду зло­чинця через райцентр велика), то поліцейські його затримали б за лічені години. Тож, правоохоронці  надіються на розуміння і підтримку органів міс­цевого самоврядування району у вирішенні  болючої проблеми.

…Чи буде поставлено крапку в цій невеселій історії з продовженням - покаже час. Хотілося б нагадати усім молодим людям, які від безтурботного, нерідко матеріально забезпеченого, життя не мають де застосувати з користю свою енергію, що в країні йде війна. І немало таких же молодих людей вже пішли з життя, захищаючи наш з вами мир і спокій.  Тож не ганьбіть своїми вчинками їхню світлу пам’ять, не запляміть честь своїх родин і роду українського, бо іноді такі плями навіть роки не в силі змити.

 

Олена КУЛИНЧАК.

 

Прикріплені фото
IMG_0040.png IMG_0043.png