Місто з власним обличчям

Дата: 13.11.2017, перегляди: 121
Місто з власним обличчям

Сергій Насалик, міський голова Рогатина:

- Останнім місцем будівництва в Рогатині був масив “Північний”, але він свій ресурс вичерпав і міська рада розробила дві ділянки під майбутні мікрорайони. Житловий масив "За­річний" рішенням міськвиконкому ми віддали учасникам АТО. Було багато звернень від учасників бойових дій на Сході,  не тільки меш­канців міста, а й сіл району. Вони хотіли ско­ристатись своїм правом одержати земельну ділянку під будівництво, і ми їм таке право гарантували. Решта охочих мати власне житло в Рогатині зможуть скористатися своїм шансом, отримавши землю для інди­відуальної забудови в масиві "Па­січний".

Рогатин - це місто багато­повер­хівок чи приватних садиб?

- У наших людей дуже добре роз­винуте почуття власного бажання бути господарем. Наразі громадяни хочуть мати хоча б якийсь маленький клаптик землі, де б могли реалізувати свою мрію про особисте житло. Міська рада тільки "за" такі  проекти, бо це означає, що вже не буде як колись - "все наше і все нічийне". Там, де є господар, є відповідальність і порядок. Рішенням сесії Рогатинської міської ради від 29 червня цього року було надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою на земельну ділянку для будівництва інди­відуаль­них житлових будинків і госпо­дар­ських споруд у забудівельному масиві "Зарічний".

Світлана Колос, начальник відділу підприємництва, власності та земельних ресурсів міської ради:

- В основу проекту детального плану­вання масиву "Зарічний" покла­дено принцип індивідуальної жит­лової забу­дови садибного типу. Площа території - близько 10 гек­тарів. Масив розбито на 70 земельних ділянок по 0,08 - 0,09 га на одного забудовника. Масив "Зарічний" розміщений у центрально-західній частині міста і з західного боку межує з річкою Гнилою Липою. На цій ділянці учасники АТО будуватимуть приватні садиби не вище трьох повер­хів. Наразі міська рада  задовольнила 60 заяв учасників бойових дій на Сході, з них 17 - мешканці Рогатина, решта - жителі району, ще 5 заяв у стадії розгляду.

На 30 помешкань більше матиме житловий масив "Пасічний", який розташований у південній частині міста. На більш як 13 га розміщені  100 земельних ділянок для інди­відуального будівництва. Площа кожної ділянки - 0,08 га. За словами Світлани Колос, тут передбачено територію для дитячого садочка на 95 місць, видовищно-адміні­страт­ив­ний та спортивно-оздоровчий комплекс з басейном, спортивні май­данчики та торгово-побутовий ком­плекс. Земельні ділянки в масиві "Пасічний" нададуть для будівництва громадянам, які написали заяви в міську раду.

За даними основних техніко-еконо­мічних показників двох територій, після заселення житлових масивів "Зарічний" і "Пасічний" населення Рогатина збіль­шиться на  півтисячі осіб. Який зиск матиме від цього місто? Як зазначає міський голова Рогатина Сергій Насалик: "Найперше, зиск від цього отримають комунальні служби, адже в них збіль­шиться кількість абонентів і  це дозво­лить їм стати фінансово сильнішими. А міська рада отримає можливість не зміню­вати тарифи. Виграє від збіль­шення кількості населення й економіка міста. Інвестор перед тим, як збудувати підприємство на певній території, прораховує - чи буде майбутнє вироб­ництво в повному обсязі забез­печено робочою силою, достатньою кількістю фахових працівників. Навіть зараз ми часто є свідками того, як автобуси з Рогатина возять наших мешканців на роботу в Івано-Фран­ківськ - бракує робочої сили. Рогатин намагатиметься вирішити цю проб­лему вже зараз, дозволяючи кожному охочому осісти в нашому малень­кому, але славному своєю історією і культурою містечку".

Тепер усе залежатиме від загальної економічної ситуації в державі - чи матиме звичайний зі середніми стат­ками українець фінансову спро­можність збудувати власне житло.

 

Ірина ТРЕТЯК.