Творчий звіт "Сурми"

Дата: 13.11.2017, перегляди: 115
Творчий звіт "Сурми"

Гучними оплесками присутні зустрічали в залі знаний колектив, адже вже неодноразово він вражає слухачів  своїм емоційно забарвленим виступом. Особлива атмосфера, сильні чоловічі голоси донесли до аудиторії, що складалася із рогатинців та гостей міста, як почуття любові, так і  схвилювання, патріотизму та нескореності українського народу. Варто зазначити, що диригентом "Сурми" вже багато років поспіль є заслужений працівник культури України Євген Падучак.

Участь в концерті взяв і жіночий склад народного аматорського камерного хору районного будинку культури "Роксолана", а також   рогатинець, лауреат міжнародних конкурсів, ліричний тенор Львівської опери  Михайло Малафій, який подарував залу музичні композиції у дуеті із дружиною Іриною, отримавши на завершення подяку від міської влади.

"Від прослуханих композицій мені переймало дух,- поділилася враженнями від концерту пані Люба, мешканка Рогатина. - Я, немов би, пережила цілу історію України в кількох томах…Пісні "Сурми" - це могутнє духовне дерево,  це історія народу-трудівника, народу-воїна, що цілі віки бився за свою свободу, що цілі віки витрачав усю свою силу, свою кров, своє життя на виявлення власних здібностей, на збереження своєї гідності. Дуже вдячна за чудовий концерт!". "Велике моральне задоволення отримала від цієї співочої події, -  признається Неля Тимофіївна Дзевін. - Мені здалося, що так захоплююче та розлого співає і моє серце сьогодні. А разом з юнаками та сивочолими учасниками хору  на сцені пристрасно і дзвінко лунає вічна пісня невгамовної душі його засновника  - Степана Дзевіна і  тих учасників, які відійшли у Вічність".

Виступ закінчився духовним гімном "Боже Великий Єдиний". Керівник "Сурми" Євген Падучак прийняв подяки міського голови Сергія Насалика, відділу культури райдержадміністрації та районної організації товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка за сумлінну працю, високий професіоналізм, збереження української духовності й відродження української пісні. Можемо впевнено сказати, що мистецький захід лауреата всеукраїнських та обласних  конкурсів стрілецьких і повстанських пісень вдався на славу та став для рогатинців незабутнім.

 

Світлана РОСКОШ.