Ніколи не говори "ніколи"

Дата: 09.10.2017, перегляди: 198
Ніколи не  говори "ніколи"

Рогатин за ці роки став рідним містом. Так склалася доля, що на старості залишилася одна. У Рогатині могили чоловіка та сина. Помер і мій брат. Одна онука живе в м. Тернополі. Війна забрала родини батька, матері - у мене немає двоюрідних або інших родичів.

Старість тягне за собою немічність. Працівник Рогатинського терито­ріального центру соціального об­слуговування Оксана Величко пік­лується про мене і надає реальну поміч. Так, минулого місяця з центру виділили автомашину для поїздки в банк й аптеку, супро­воджувала мене Оксана Величко, оскільки після хвороби не могла самостійно ходити. За таку підтримку я щиро дякувала керівнику центру Ларисі Дзюбатій.

У серпні пережила важкий гіпер­тонічний криз і, дякувати Богу та професійній майстерності лікаря Богдани Фешовець, яка вивела мене з кризи, залишилася жива. Неоціненну поміч надали вдома лікар-інтерн Ольга Сас та лікар Галина Ка­мін­ська.Проте, тепер пересуваюся у квартирі, тримаючись за стіни, бо важко ходити, погіршився зір.

Немічність заставила мене звер­нутися до міськради з проханням про надання обідів. Питання вирішили напрочуд швидко, і вже третій тиждень в полудень привозить мені додому гарячі першу і другу страви юнак Ярослав Стиславський, такий доброзичливий, уважний. Обіди готують із врахуванням потреб харчування людей похилого віку - у міру посолені, не пересмажені. Варять їх Галина Пилипишин  та Галина Жиляєва. Міськрада в цьому питанні працює з християнсько-католицькою організацією "Карітас" при церкві Різдва Пресвятої Богородиці (отець Дмитро Бігун).

Дуже слушне прислів'я "Не зарікайся". Життя складне і все в ньому знаходить своє місце. Ніколи не говори "ніколи". Є надія на поліпшення здоров'я, а сьогодні  готовий гарячий обід для мене - неоціненна поміч. Люди похилого віку в м.Рогатині одержують від держави та місцевої влади увагу, різноманітну допомогу.

За останній час помітні зміни у житті нашого міста. Увечері всі вулиці освітлені, побільшало майданчиків для дітей, які підтримують в належному стані. За впорядковану центральну площу Роксолани не встидно перед численними туристами. Місто стало чистішим, багато газонів, квіти милують око, наведено лад з вивезенням сміття, проводять ремонт фасадів будинків, заміну дверей тошо.

Дуже надіюся, що в цьому році замінять двері в будинку, де проживаю. Фасад нашого дому мав вкрай непривабливий вигляд: обшарпаний, облуплений - це надто м'яко сказано, а будинок розташований на в'їзді з Івано-Франківська. От ми, троє вдів, за свій кошт кілька років тому провели повний ремонт фасаду двоповерхової будівлі. А будинкоуправління оплатило нам в рахунок оплати за квартири лише вартість використаних будівельних матеріалів. Уявіть, яку суму грошей ми дали за роботу майстру... Такого б не сталося сьогодні - не допустила б міськрада теперішнього скликання. У жителів нашого будинку ніколи не було заборгованості в квартплаті і надіємося зиму зустріти з новими вхідними дверима.

Великий обсяг робіт проводить міська рада: і тих, що ми бачимо наочно, і тих, які непомітні зовні, про які не знаємо. Кожен із нас за змогою може брати участь в житті міста. От і я вирішила щоденно від 10 години ранку до 14 години дня надавати безоплатні юридичні консультації (крім питань земельного та пенсійного права) за номером телефону) 0962709316 (оплата дзвінків згідно з тарифом оператора додзвонювача).

 

Алла БЄЛКІНА, жителька м. Рогатина, адвокат.