Щоб були дороги, а не напрямки

Дата: 09.10.2017, перегляди: 220
Щоб були дороги,  а не напрямки

Міська рада, передбачивши на 2017 рік понад 1 млн. грн. з міського бюджету на  Програму ремонту та утримання міських доріг, також взяла участь у всіх можливих конкурсах та про­грамах для отримання додат­кових ресурсів і, як результат, нині заручилася фінансовою підтримкою в розмірі 3 млн. грн. цільових коштів із Державного фонду регіонального розвитку. Крім цьогоріч відремонтованих вулиць Фортечної та Січових стрільців, нині триває оновлення вул. Коцю­бинського, що веде до перлини сак­рального мистецтва,  занесеної до охоронного списку культурної спадщини ЮНЕСКО - церкви Зішестя Святого Духа. Вибір для ремонту саме цієї дороги - більш ніж доречний, адже перебування туристів у краю Роксолани практично не обходиться без відвідин відомого світові храму з унікальним іконостасом.

Роботи, що тривають з другої поло­вини вересня, проводять працівники філії "Рогатинська ДЕД", в середньому близько 15 чоловік. На початку ниніш­нього тижня техніка й люди працювали на проміжку дороги безпосередньо біля церкви (на фото).

- Розпочали з укладання бортового каменю, відтак  дали нижній вирів­нювальний шар  і вже цими днями на 2100 квадратних метрах кладемо верхній шар покриття - асфальтобетон, - каже дорожній майстер Михайло Третяк. - Стараємось виконати  все  добротно, аби жителі міста були задоволені.

За словами керівника філії Василя Третяка, роботи на дорозі планують завершити до кінця тижня, окрім тро­туарів, на облаштування яких буде окреме фінансування.

Мешканець цієї вулиці Богдан Мат­віїв у коментарі для "Голосу Опілля" каже, що вже близько 20-ти років проживає тут, та не пригадує, коли останній раз цю частину дороги ремон­тували. Раніше каналізаційні люки закатали асфальтом і коли виникали несправності або прориви, то це ставало неабиякою проблемою. Натомість, тепер перед тим, як ремонтувати дорогу, минулоріч замінили водопровід, а влітку підняли до необхідного рівня кана­лізаційні люки.

- Дуже задоволений, що врешті взялися довести до ладу й нашу вулицю, адже було соромно за її попередній стан, перш за все, перед туристами, гостями міста, - зізнається рогатинець і додає: вже тепер з колесами свого авто не везе вуличного болота на подвір’я, як раніше. Та добре було б, щоби з правого боку вздовж дороги  також облаштували тротуар: і людям стане комфортніше та зручніше, і обочини мали б привабливий вигляд.

Ольга КОНОПАДА.