І злетіли голуби миру…

Дата: 02.10.2017, перегляди: 104
І злетіли голуби миру…

У переддень свята в місті Роксо­лани відбулася акція-флешмоб "Мирного неба тобі, Україно", ініціатором якої став районний методичний центр відділу освіти РДА, а організатором - учнівське самоврядування Рогатинської ЗОШ №2.  Одягнені у вбрання кольору миру молодь та її наставники запо­ло­нили центральну площу. У кож­ного в очах горів вогонь неймо­вірних задумів, а в руках виднілися паперові голубки: їх учні при-кріплювали на груди юнаків і дівчат навчальних закладів міста, педа­гогів, гостей дійства. Дехто з шко­лярів навіть виготовив тематичні плакати, приурочені пам'ятній даті.

До громади звернулися заступ­ники голів РДА Оксана Канюка, районної ради Олег Вовкун та  міського голови Микола Шинкар, які закликали схилити голови перед присутніми на дійстві захисниками та пом'янути хвилиною мовчання загиблих у військових діях. Згодом рогатинська молодь поклала квіти до стели Героїв "Небесної сотні".

Жителі краю мали нагоду пе­реглянути невелику концертну програму за участі школярів, після якої власне й відбувся цікавий момент. Ставши пліч-о-пліч на площі Роксолани,  діти схематично сформували голуба, а поряд виклали слово "мир" із вишитих рушників та об'ємне державне знамено. Відтак запустили у небо білокрилих птахів й синьо-жовті кульки з надією про спокійне майбутнє України. Де­рев'яного символа миру-голуба  діти вручили на згадку й бійцям АТО.

У розмові з нами учасниці флеш­мобу Ілона Підгайна та Соломія Язловецька зізнаються, що до цього заходу  з друзями-школярами готу­валися близько тижня, із стар­шими наставниками продумували кожен епізод, насичуючи його нетра­диційними ідеями. Вони  прагнули, щоб дійство не просто відбулося "на славу", а, швидше, закарбувалося у пам'яті молодого покоління, спону­кало творити навколо себе світ без війни. "Цією акцією ми намагалися донести людям, якщо вони хочуть рідної землі під ногами і спокійного неба над головою, то потрібно починати творити мир навколо себе, зі своєї сім'ї, міста, навчального закладу",- кажуть дівчата. А їхні наставники - заступник директора Рогатинської ЗОШ №2  Мар'яна Хариш та педагог-організатор Ок­сана Котлярська додають, що нещо­давнім флешмобом  учні долучилися до загальноукраїнської акції "День миру  in UA 2017", яку проводить молодіжна громадська організація "СТАН". "У ній  беруть участь багато міст України,- зауважують вчителі, - ми також зареєструвались як учасники в Інтернеті, адже у такий спосіб рогатинська молодь хотіла сказати й своє слово про  майбутнє держави". 

Готуючись до заходу, кожен із дітей написав побажання на сим­волічних паперових голубах, вітер надії понесе їх далеко-далеко і, можливо, приклад рогатинських школярів надихне дітей з інших країн долучитися до руху за мир.

Ольга ВЕРБ’ЯНА.